Naskoč na vlnu a staň se dobrovolníkem!

29. - 31. května se můžeš přidat i Ty! Pomoz nám dostat vodu k lidem...

Voda je jednoduchá, přesto fascinující a životodárná. Ani my nevymýšlíme žádné složitosti, jak dostat vodu, která pomáhá k lidem na západě Čech.


Historicky první sbírkové dny kampaně Voda pomáhá proběhnou 29. až 31. května 2017. Naše dobrovolníky, pracovníky i klienty v těchto dnech potkáte v ulicích minimálně 18 měst západních Čech. Věříme, že v nich objevíme minimálně 11 000 dobrovodů – lidí, kteří darem podpoří projekty Diakonie Západ, a ty za příspěvek do kasičky odměníme lahví chlazené pramenité vody.

Do kterých měst plánujeme vyrazit?
29. 5. 2017: Plzeň, Klatovy, Přeštice, Starý Plzenec, Blovice
30. 5. 2017: Plzeň, Rokycany, Dobřany, Cheb, Mariánské Lázně
31. 5. 2017: Domažlice, Kdyně, Horšovský Týn, Staňkov, Sušice, Horažďovice, Nýrsko, Sokolov, Karlovy Vary

Bydlíš v některém z uvedených měst a chceš se k nám přidat při hledání dobrovodů a spolu s dalšími rozdávat vodu, která pomáhá? Super nápad! Můžeš zapojit i spolužáky, spoluhráče z klubu nebo kamarády z kroužku. Kontaktuj nás!

Chybí zde obec, ve které bydlíš a chceš, aby voda pomáhala i tam? Kontaktuj nás a dej dohromady tým, který s vodou vyrazí za sousedy.

Kolik dobrovolníků je potřeba?
Na každý den budeme potřebovat 60 akčních lidí, které proškolíme, rozvezeme na určená místa a starat se o ně bude zkušený koordinátor.

Kdo se může stát dobrovolníkem?
Ideální dobrovolník, který s námi pojede na vlně, je příjemný, usměvavý a správně ukecaný člověk starší 15 let. Zapojit se mohou i mladší dobrovolníci, ale vždy v doprovodu dospělé osoby starší 18 let. Dobrovolník by měl být v kondici, aby vydržel proplouvat ulicemi a nést na zádech batoh s vodami (max. 6 kg).

Jak se přihlásit?
Naskočit na vlnu můžeš dvěma způsoby. Buď můžeš přímo na našich stránkách vyplnit stručný formulář a vyčkat na kontakt od některého z členů týmu Voda pomáhá.  Nebo realizační tým kontaktovat přímo. Kontaktní osobou je Tomáš Benda s telefonem 605 573 209 a e-mailem tomas.benda@diakonie.cz.

Jak bude probíhat sbírkový den?
8:00 se dobrovolnické týmy sejdou na vodních základnách ve vybraných městech. Zde převezmou bílá trička Voda pomáhá, kasičky, průkazy a povolení ke sbírce. Samozřejmě, také půllitrové lahve vody Šumavský pramen, a proto je nutné, aby si každý dobrovolník s sebou vzal batoh, do kterého uloží 10-12 lahví a v průběhu dne jej bude vyprazdňovat a průběžně doplňovat. Na vodních základnách proběhne stručné proškolení dobrovolníků a následně budou týmy převezeny na vytipovaná místa ve vybraných městech.

Dobrovolníci se budou ve dvojicích pohybovat v ulicích měst od 9:00 do 17:00. Jejich úkol bude oslovovat milé lidi v konkrétních městech a požádat je o finanční dar pro projekty a tedy klienty Diakonie Západ. Každému, kdo se rozhodne přispět darem v minimální hodnotě 30 Kč, věnují lahev chlazené pramenité vody a tím „promění“ osloveného člověka v DOBROVODA. Věříme, že v horkém dni voda potěší stejně jako radost z pomoci druhým. Finanční dary budou shromažďovány do zapečetěných kasiček. Dobrovolníkům bude v průběhu dne asistovat zkušený koordinátor.

17:00 se dobrovolnické týmy sejdou na vodních základnách. Zde proběhne krátké zhodnocení sbírkového dne, poděkování a předání zapečetěných kasiček koordinátorům. Po odevzdání triček, průkazů a povolení rozveze koordinátor „přespolní“ dobrovolníky zpět do jejich bydlišť.

Co na sebe?
Kampaň Voda pomáhá pracuje se dvěma základními barvami: modrá a bílá. Proto budeme moc rádi, když dobrovolníci přijdou oblečeni v našich barvách. Tričko s logem sbírky bude bílé, takže modré kalhoty, kraťasy a sukně jsou vítány. Nezapomeňte na pohodlnou obuv (ne lodičky nebo obuv s podpadkem, doporučujeme tenisky, sportovní obuv).

Komu je vlastně pomoc určena?
Dary za naši vodu podpoří projekty Diakonie Západ a tím pádem více než 5 000 klientů: ohroženými dětmi počínaje, přes lidi s poruchou autistického spektra a mentálně postižené, lidi v nepříznivých životních situacích, až po seniory. Více informací o projektech na vodě.

Diakonie Západ pomáhá kvalitními sociálními službami tam, kde na to člověk sám nestačí. Zaměřuje se na jedinečné služby lidem s těžkou poruchou autistického spektra, s mentálním a kombinovaným postižením. Vyniká komplexní péčí o ohrožené děti a jejich rodiny, pomáhá lidem v nesnázích či krizi, mladým na cestě k dospělosti, pečuje o seniory i pěstounské rodiny. Realizuje certifikované preventivní programy pro školy i veřejnost. Prostřednictvím dceřiné společnosti Možnosti tu jsou o.p.s. zaměstnává osoby s tělesným nebo mentálním znevýhodněním a sociálně podniká.

Potřebuješ více informací k tomu, abys mohl naskočit na vlnu?
Klidně se nás zeptej. Tvůj dotaz zodpoví Tomáš Benda na čísle 605 573 209 a e-mailu tomas.benda@diakonie.cz.

Nemusíš s pomocí čekat až na sbírkové dny, klidně se napij on-line v naší "vodárně".

Naskoč na vlnu - staň se dobrovolníkem!