Auto pro děti ze Stacionáře Človíček

Pomoz dětem s těžkým kombinovaným postižením bezpečně a pohodlně dojet za nepostradatelnou péčí, učením, zábavou a kamarády. Váš dar pomůže udržet službu dopravy v chodu a zajistí setrvání úsměvu na tvářích dětí a rodičů ze Stacionáře Človíček.

Dar pro projekt Auto pro děti ze Stacionáře Človíček
(například „babička“, „milý kolega František“ nebo název Vaší firmy apod.)
(pro správný tvar slovesa na certifikátu)

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
Jak je zpracováváme najdete na www.diakoniezapad.cz.

pětmínusčtyři=

Obrázková galerie

Další informace

více jak deset let zajišťujeme dětem s těžkým kombinovaným postižením všestranný program ve Stacionáři Človíček, který je jediným ambulantním zařízením pro tyto děti v Plzni a okolí. Aby byl náš stacionář dostupný všem zájemcům bez ohledu na zdravotní, dopravní či finanční situaci, nabízíme rodičům dopravu dětí z domovů a zpět naším automobilem. V případě, že bychom nenabízeli vlastní dopravu, by byla pravidelná možnost využití služeb stacionáře pro řadu dětí velice komplikovaná.

K přepravě totiž potřebují speciální autosedačky, jejichž pořizovací cena je zhruba 65 tisíc korun a pro mnoho rodičů jsou finančně nedostupné. Časté využití hromadné dopravy zdravotní stav dětí neumožňuje a doprava automobilem minimalizuje čas, který jsou děti na cestě z a do stacionáře. Automobil také umožňuje dětem ve stacionáři vyrážet na výlety, poznávat vzdálenější místa a akce mimo Plzeň. V neposlední řadě službou dopravy umožňujeme jejich rodičům navrácení do zaměstnání, byť třeba jen na částečný úvazek. To napomáhá nejen jejich setrvání v běžných částech společnosti, ale také v možnosti zvládnout finančně náročnou péči o své děti s těžkým kombinovaným postižením a nebýt pouze závislí na dávkách od státu.

Po více jak desetiletém provozu nám již auto pro dopravu dětí pomalu dosluhuje, a pro zajištění co možná největší bezpečnosti dětí potřebujeme v tomto roce zakoupit auto nové.

Děkujeme, že nám pomůžete udržet službu dopravy v chodu a ponechat úsměv na tvářích dětí a rodičů ze Stacionáře Človíček.