Pokoje v Domově Radost pro Květu a Jiřinu

Pomoz Květě a Jiřině mít nový útulný domov - přispěj jim na zařízení pokojů v Domově Radost pro osoby s mentálním postižením v Merklíně.

Dar pro projekt Pokoje v Domově Radost pro Květu a Jiřinu
(například „babička“, „milý kolega František“ nebo název Vaší firmy apod.)
(pro správný tvar slovesa na certifikátu)

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
Jak je zpracováváme najdete na www.diakoniezapad.cz.

osmplussedm=

Obrázková galerie

Další informace

Všichni potřebujeme domov. Místo, kam patříme. Kde máme svou postel, židli a skříň. A kde jsou naši blízcí, kteří s námi sdílejí dobré a zlé a pomáhají nám být sami sebou.  
Pro třicet lidí s autismem a mentálním postižením je tímto domovem Domov Radost v Merklíně. Jejich postižení vyžaduje celodenní péči a jiné obdobné zařízení na západě Čech není. Po 23 letech provozu budova potřebuje kompletní rekonstrukci za 9,9 mil Kč. Na realizaci se podařilo získat téměř osmimilionovou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, zbylou část nákladů je ale nutné z podmínek dotace uhradit z jiných zdrojů. Chybí tak peníze například na stavební úpravy a vybavení pokojů pro devět klientů. Mezi ně patří i paní Květa a paní Jiřina, které jsou na Domov Radost zcela odkázané, protože nemají rodinu, která by jim mohla být oporou. Z invalidního důchodu na vybavení přispět nemohou, jeho výše stěží postačí na úhradu základních denních potřeb. Pomoz jim k novému útulnému domovu!