ZŠ Martina Luthera se stala druhým vodonošem!

24. března 2017

Světový den vody 22. března oslavilo spolu s pracovníky Diakonie Západ zhruba 200 žáků a učitelů Základní školy Martina Luthera. Ti se rozhodli nejen vzdát hold vodě, ale také pomáhat, a tak se napili pro dobrou věc v rámci sbírky Voda pomáhá. Během společného setkání vypili 260 lahví vody a do kasičky přispěli 6 633 korun na nákup speciální autosedačky pro děti s těžkým kombinovaným postižením ze Stacionáře Človíček v Plzni. Zároveň se škola stala druhým oficiálním vodonošem fundraisngové kampaně Voda pomáhá.

ZŠ Martina Luthera se stala druhým vodonošem!
24. března 2017 - ZŠ Martina Luthera se stala druhým vodonošem!

Žáci se na 22. březen připravovali pod vedením svých učitelů intenzivně několik dní, během kterých vznikla řada tematických prací. Inspirací a novým rozměrem pro ně bylo i seznámení se sbírkou Voda pomáhá. Děti pod vedením svých učitelů myšlence pomáhat prostřednictvím vody doslova propadly. „V rámci hodin ICT vytvořily videoklip k hymně kampaně Voda pomáhá, ve výtvarné výchově plakáty, v pracovních činnostech ozdobily lahve, které dostaly za své dary. Téma vody se ale objevilo i v hodinách českého jazyka a matematiky,“ přibližuje vybrané aktivity Mgr. Jitka Matějková, učitelka ZŠ Martina Luthera.

Vyvrcholením dosavadní spolupráce bylo společné setkání tříd v rámci oslavy Světového dne vody 22. března v prostorách ZŠ Martina Luthera, kde žáci čtvrtých tříd zazpívali hymnu kampaně Voda pomáhá v doprovodu videoprojekce jejich autorského klipu. Pracovníci Diakonie Západ po té s dětmi diskutovali o vodě a pomoci, a tak jim více přiblížili nejen sbírku, ale i Stacionář Človíček, kterému se škola rozhodla pomoci. „Máme velkou radost, že jsme mohli poznat a začít spolupracovat s tak skvělými lidmi a dětmi na této základní škole, která se stala historicky druhým VODONOŠEM,“ vysvětluje Mgr. Libor Janíček, manažer fundraisingové kampaně.

Po té následovalo předání certifikátu pro VODONOŠE, který oficiálně potvrdil spolupráci ZŠ Martina Luthera s Diakonií Západ. Děti ocenily následný společný přípitek na čas, kterého se zúčastnili vybraní učitelé a pracovníci Diakonie Západ. Učitel Mgr. Martin Hála popisuje, proč se škola rozhodla stát VODONOŠEM: „Hlavně proto, že pomoc potřebným a výchova lidí k empatii je v úplném souladu s křesťanským zaměřením naší školy. Zaujala nás také výborná myšlenka kombinace sbírky - protidaru vody a možnost spolupodílení se na kampani prostřednictvím kreativního využití ICT technologií skrz sociální sítě.“

Děti se rozhodly také pomoci a za dar v celkové výši 6 633 korun do kasičky u speciálního stánku Voda pomáhá si pak pochutnaly na pramenité vodě z Šumavy. „Po představení všech projektů této kampaně děti zaujal právě Stacionář Človíček. Pomoc dětem byla asi nejbližší, proto jsme se rozhodli společně podpořit právě tento projekt na vodě,“ doplňuje ředitel školy Mgr. Robert Hendrich. Pro žáky prvního stupně pak vystoupilo divadlo Jitule a Dadule s tematickou Vodnickou pohádkou.

„Celá sbírka je jednoduchá jako Voda sama. „Princip sbírky je opravdu jednoduchý, za každý dar vás dobrovolníci odmění pramenitou vodou ze Šumavy a vy tak pomáháte našim projektům na vodě a tím pádem více než 5 000 klientům Diakonie Západ,“ vysvětluje Janíček. Vodu, která pomáhá Diakonii Západ dodává darem společnost Šumavský pramen.

Kontakty:
Mgr. Libor Janíček
vedoucí oddělení PR a fundraisingu Diakonie Západ
mobil: +420 604 761 460                 
e-mail: libor.janicek@diakonie.cz 

Více informací o fundraisingové kampani Voda pomáhá naleznete zde: www.vodapomaha.cz.

Podpoř děti a dospělé s postižením!