Třetí sbírkové dny kampaně Voda pomáhá dodají potřebnou šťávu rekonstrukci Domova Radost

10. června 2019

Na částce 43 075 korun se ustálil výtěžek v pořadí třetího ročníku sbírkových dnů charitativní kampaně Voda pomáhá. Dobrovolníci a zaměstnanci Diakonie Západ během tohoto a minulého týdne navštívili 6 západočeských měst, kde nabízeli speciální přírodní pramenitou vodu či bylinný čaj Napomáhač diakonický.

Třetí sbírkové dny kampaně Voda pomáhá dodají potřebnou šťávu rekonstrukci Domova Radost
10. června 2019 - Třetí sbírkové dny kampaně Voda pomáhá dodají potřebnou šťávu rekonstrukci Domova Radost

Do třetice již nám nepřálo tolik počasí, ale i přes přísun vody z nebe se podařilo 84 kolegům z Diakonie Západ a dobrovolníkům ze SOŠ a SOU Horšovský Týn, Vyšší odborné školy zdravotnické Plzeň a Církevní SŠ v Plzni osvěžit 1 435 osob,“ uvádí koordinátor kampaně Voda pomáhá Tomáš Benda.

Získané peníze tradičně rozdělíme mezi naše projekty na vodě. Prostředky v největší míře pomohou aktuální rekonstrukci 11 pokojů v Domově Radost pro osoby s postižením. Menší obnosy pak putují na uskutečnění snu o vlastním bydlení Kristýně z chráněného bydlení Můj 1+0 Přeštice a za dětmi v náhradní rodinné péči,“ doplňuje Benda.

Kampaň Voda pomáhá ovšem nekončí. Osvěžení bude dále nabízet na různých akcích. V nejbližších dnech například na Plzeňských farmářských trzích, Divadelním létu pod plzeňským nebem nebo Noci s operou.