Světový den vody v Plzni ukázal, jak voda pomáhá i kolik barev v ní našla Diakonie Západ

23. března 2018

Kolik myslíte, že má voda barev? Tato otázka odstartovala oslavu Světového dne vody, ke které po roce opět spojily síly Diakonie Západ a ZŠ Martina Luthera v Plzni. Oslava zároveň zahájila druhý ročník sbírkové kampaně Voda pomáhá. V loňském roce žáci přispěli na speciální autosedačku pro děti s těžkým kombinovaným postižením a v tom letošním výtěžek z oslavy dopluje na dofinancování přepravy těchto dětí do Stacionáře Človíček v Plzni.

Světový den vody v Plzni ukázal, jak voda pomáhá i kolik barev v ní našla Diakonie Západ
23. března 2018 - Světový den vody v Plzni ukázal, jak voda pomáhá i kolik barev v ní našla Diakonie Západ

Jsme moc rádi, že můžeme zahájit druhý ročník kampaně Voda pomáhá společně s žáky a učiteli na Základní škole Martina Luthera v Plzni. Dnes jsme si navíc mohli na oslavu Světového dne vody poprvé připít přírodní pramenitou vodou ve zbrusu nové lahvi, která nese označení naší kampaně. Zároveň jsme s radostí představili sedm barev vody, které pro nás představuje 7 projektů Diakonie Západ realizovaných díky kampani Voda pomáhá v loňském roce,“ popisuje průběh oslavy koordinátor kampaně Tomáš Benda.

V roce 2017 si naši žáci mezi projekty na vodě vybrali zakoupení speciální autosedačky pro děti ze Stacionáře Človíček. Letos jsme se domluvili, že zkusíme, jestli se nám podaří přeměnit vodu v naftu a podpoříme svoz dětí do plzeňského stacionáře,“ přibližuje charitní prvek oslavy učitelka ZŠ Martina Luthera Jitka Barvířová.

Naše přání společné přeměny vody se dnes určitě naplnilo. Vybrali jsme parádních 6 768 korun, a to podle našich výpočtů pomůže zajistit celý jeden měsíc svozu dětí do Stacionáře Človíček,“ doplnil Benda.

Děti se pro dnešní den oblékly do modré a některé se ozdobily i dalšími vodními prvky. Mohly si vyzkoušet i zakoupenou speciální autosedačku v přistaveném svozovém autě nebo získat památku na Světový den vody v podobě fotografie ze speciálního vodního fotokoutku.

Kampaň Voda pomáhá chce pomáhat všude tam, kde chybí dostatečná podpora sociálních služeb a jejich dostupnosti od státu, kraje či obcí. Kampaň je ve své podstatě vnitřní nadací Diakonie Západ, která rozděluje finanční dary jednotlivým projektům na vodě. Mezi letošními projekty jsou například svoz a rozvoz klientů s těžkým kombinovaným postižením nebo poruchou autistického spektra do specializovaných zařízení či zajištění letního terapeutického pobytu pro děti v náhradní rodinné péči.

Víc projektů na vodě a kompletní informace naleznete na www.vodapomaha.cz.

Začněte i vy pít pro dobrou věc!