Krajský půlmaraton podpořil projekt Voda pomáhá i přes zrušení závodu

7. května 2020

Šestý ročník Krajského půlmaratonu byl vzhledem k epidemiologické situaci související s onemocněním novým koronavirem bez náhrady zrušen. Přesto se pomoc ve formě nákupu vody v rámci projektu Diakonie Západ „Voda pomáhá“ uskutečnila. Plzeňský kraj se tak zapojil do charitativního projektu na podporu Stacionáře Plamínek v Merklíně.
Během původně plánovaného závodu v areálu Škodalandu v Plzni měli běžci dostávat v rámci spolupráce Plzeňského kraje a Diakonie Západ balenou vodu, jejímž nákupem jsou získávány prostředky na úpravu bezbariérových prostor Stacionáře Plamínek v Merklíně.

Krajský půlmaraton podpořil projekt Voda pomáhá i přes zrušení závodu
7. května 2020 - Krajský půlmaraton podpořil projekt Voda pomáhá i přes zrušení závodu

„Plzeňský kraj naštěstí zareagoval vstřícně a změnil formu podpory pro tuto charitativní akci a vodu zakoupenou pro běžce věnoval potřebným,“ uvedla Martina Skutková z Diakonie Západ. Voda byla tak namísto závodu běžcům dodána např. klientům s kombinovaným postižením do pobytových zařízení nebo do služby Jubilata pro osoby potřebující péči, která rozvezla vodu seniorům.

Tímto velmi vstřícným krokem kraj zajistil finanční podporu projektu Stacionáře Plamínek v Merklíně, ve kterém bude provedena úprava bezbariérových prostor - konkrétně půjde o vybudování nového výtahu pro hendikepované klienty.

„Pod symbolickým heslem ,vytáhni se s výtahem´ se Plzeňský kraj vytáhl částkou 19 440 korun, za kterou moc děkujeme. Když jsem rozvážela vodu a viděla jsem tváře obdarovaných osob, velmi mě to dojalo. V daný okamžik se mi opět potvrdilo, že pomoc má mnoho tváří,“ doplnila Martina Skutková z Diakonie Západ.

Spolupráce Plzeňského kraje s Diakonií Západ se osvědčila již v loňském roce, kdy stejnou částkou kraj podpořil pěstounskou péči v Plzeňském kraji, opět pod hlavičkou Diakonie Západ. Kromě nákupu vody pro běžce rodinného závodu pak Diakonie Západ vodu měla k dispozici také v areálu pro všechny návštěvníky a fanoušky sportu. Ti mohli dalším nákupem vody projekt podpořit dle svého uvážení.