Druhé sbírkové dny kampaně Voda pomáhá vynesly téměř sedmdesát tisíc korun

11. června 2018

Na částce 68 637 korun se ustálil výtěžek druhého ročníku sbírkových dnů charitativní kampaně Voda pomáhá. Dobrovolníci a zaměstnanci Diakonie Západ během tohoto a minulého týdne navštívili 7 západočeských měst, kde za třicet korun nabízeli speciální přírodní pramenitou vodu.

Druhé sbírkové dny kampaně Voda pomáhá vynesly téměř sedmdesát tisíc korun
11. června 2018 - Druhé sbírkové dny kampaně Voda pomáhá vynesly téměř sedmdesát tisíc korun

„Částky se podařilo dosáhnout díky pomoci 117 kolegů a dobrovolníků ze SOŠ Horšovský Týn, Vyšší odborné školy zdravotnické a Církevní SŠ v Plzni, kteří osvěžili během sedmi dnů 2 300 osob,“ uvádí koordinátor kampaně Voda pomáhá Tomáš Benda.

„Získané peníze opět rozdělíme mezi naše Projekty na vodě. Prostředky konkrétně poputují za dětmi v náhradní rodinné péči, do rodin v obtížné situaci a stacionářů pro lidi s poruchou autistického spektra a mentálním postižením,“ doplňuje Benda

Kampaň Voda pomáhá ovšem nekončí, pokračuje i po sbírkových dnech. Osvěžení teď bude nabízet na různých akcích. V nejbližších dnech například na automobilových slavnostech Legendy v Praze nebo Mezinárodním folklorním festivalu CIOFF v Plzni. Klienty Diakonie Západ je možné podpořit také online darem na stránkách kampaně nebo zasláním dárcovské SMS.